Monitor PANASONIC TH-47LFX6NU LED 47" MultiTouch FullHD HDMI DVI
TH-47LFX6NU
Nuevo producto
Pregunta por disponibilidad y precio, aquí
Este producto se maneja sobre pedido
y es necesario verificar existencias con la marca.
DISPLAY PANEL
Screen Size (Diagonal)
46.9-inch (1192 mm)
Panel type
IPS / D-LED
Aspect ratio
16:9
Effective Display Area (W x H)
40.9" x 23.0" (1039 x 584 mm)
Number of pixels (H x V)
1920 x 1080 pixels
Brightness
1200 cd/㎡ (Typ)
Contrast Ratio
1300:1
Dynamic Contrast Ratio
Response Time
10 ms (G to G)
Viewing Angle (Horizontal / Vertical)
178°/ 178°
Panel Life Time
approx. 50000 hours*
CONNECTION TERMINAL
HDMI IN
HDMI TYPE A Connector x1
DVI-D IN
DVI-D 24pin x 1 Compliance with DVI Revision 1.0
Compatible with HDCP 1.1
AUDIO IN (L/R)
Stereo mini jack (M3) x 1 (Shared with PC IN)
0.5 V rms
PC IN
Mini D-sub 15pin x1 (Female)
G B R
HD/VD
: with sync 1.0 Vp-p (75Ω)
: without sync 0.7 Vp-p (75Ω)
: 0.7 Vp-p (75Ω)
: 0.7 Vp-p (75Ω)
: 1.0 - 5.0 Vp-p (high impedance)
AUDIO IN (L/R)
Stereo mini jack (M3) x 1 (Shared with DVI-D IN)
0.5 V rms
DIGITAL LINK
RJ45 x 1 (Shared with LAN)
CONTROL
SERIAL IN
D-sub 9pin x 1, RS-232C Compatible
LAN
RJ45 x 1, 100BASE-TX, Compatible
with PJLink (Shared with DIGITAL LINK)
AUDIO
AUDIO OUT
Pin jack (L/R) x 1 set
ELECTRICAL
Power Requirements
110 - 127 V AC, 50/60 Hz
Power Consumption
270 W
Power Off condition
approx. 0.3 W
Stand-by condition
approx. 0.5 W
Outdoor mode ON
approx. 41 W
Network stand-by mode
approx. 16 W
MECHANICAL
Dimemsions (W x H x D)
45.8" x 27.8" x 8.5" (1162 x 706 x 216 mm)
Bezel Width
1.3 inch (32 mm)
Carton Dimensions (W x H x D)
51.5" x 33.5" x 12.7" (1308 x 851 x 323 mm)
Weight
approx.103 lbs. (47 kg)
Gross Weight
approx.121 lbs. (55 kg)
Cabinet Material / Color
Aluminum / Black (Front cabinet) & Silver (Back cover)
Protection Glass
Yes
Pitch for Wall-Hanging
VESA Compliant 15.8" x 15.8" (400 x 400 mm)
(Installed by: M6 screws / Screw hole depth 0.67 - 2.17"
(17 - 55 mm))